Elektropunktura - nowoczesna akupunktura bez igieł

Nowoczesna elektropunktura jako „akupunktura” bez igieł w naszym wydaniu jest oparta na ok. 30 – letnich badaniach w zakresie mechanizmów fizycznych funkcjonujących w organizmie podczas stymulacji punktów akupunkturowych, w skrócie nazywanych akupunktami. Można z całą odpowiedzialnością za słowa uważać, że nowoczesna elektropunktura stosowana w naszych Autopunkterach jest nowoczesną „akupunkturą” bez igieł.

Wszystkie dotychczas stosowane metody stymulacji akupunktów, w tym akupresura, igłopunktura, elektropunktura (stosowana w rynkowych akupunkterach), laseropunktura, moksa i inne sposoby działania na akupunkty – tylko stymulują punkty, ale nie testują i nie kontrolują efektów tej stymulacji i stanów energetycznych w kanałach energetycznych (meridianach). Co prawda igło punktura, czyli klasyczna akupunktura stosuje sposoby pobudzania lub uspokajania przepływu energii w meridianach, ale nie ma obiektywnego wskaźnika efektów tych działań. Regulację i przepływ energii w meridianach musi korygować sam organizm, co nie jest łatwe w przypadkach przewlekłych chorób, kiedy występują silne blokady energetyczne utrudniające leczenie.

Warunkiem uzupełniającego (komplementarnego) leczenia, w tym przede wszystkim leczenia bólu, jest prawidłowy stan równowagi energetycznej i nie blokowany przepływ energii w meridianach (małżeńskich yin-yang) zaopatrujących w energię chory (bólowy) obszar organizmu.

Nowoczesna elektropunktura nie tylko stymuluje odpowiednie akupunkty, ale najpierw otwiera punkty i meridiany, następnie testuje stan energetyczny meridianu (i związanego z nim narządu), a potem w sposób kontrolowany likwiduje energetyczne stany: zapalne, niedobory oraz blokady i doprowadza do prawidłowego stanu energetycznego. Dla uzyskania szybkiego efektu terapeutycznego należy przeprowadzić podobną procedurę na punktach akupnkturowych o podobnych właściwościach w meridianie małżeńskim.

Taka metoda działania na akupunkty znacznie przyspiesza uzyskanie efektów komplementarnego leczenia. Można ją porównać do podawania zastrzyków w zakresie regulacji i korekty przepływu energii w organizmie.

Narzędziem do stosowania nowoczesnej elektropunktury jest Autopunkter Automatic, za pomocą którego można ją realizować w sposób automatyczny i manualny) i Autopunkter 2000 (tylko w sposób ręczny). W oferowanych przez nas zestawach zawarte są odpowiednie informacje umożliwiające wykonanie zabiegu każdemu w domu lub w gabinecie.

Źródło: Infelmark s.c.

kontakt

Aplimedica S.C.
ul. Mała Góra 71
30-864 Kraków
tel. 666 226 306

E-gazele_2014-15
Przelewy24_8