Olej skalny – shilajit, mumio, krew góry, skaliste łzy

Olej skalny – shilajit, mumio, mumijo, mumio, krew góry, skaliste łzy – nazywane różnie, a spotykane w niewielu miejscach na ziemi. Można je spotkać w skalnych niszach, szczelinach, grotach i jaskiniach Gór Ałtaju, Pamiru, Kaukazu oraz na terenie południowej Syberii. Ta brunatno-szara substancja tworzy nacieki, skorupki oraz masywne skupiska naskalne, które wyglądają, jak skalne łzy.

Jest to dziwna substancja, która jest znana już od ponad czterech tysięcy lat, a nadal pozostaje tajemnicą dla współczesnych jej pochodzenie i skład. Ale jej właściwości lecznicze były cenione przez wiele kultur i cywilizacji – Arabów, Persów, Turków, Chińczyków, Egipcjan i wielu innych. Zastosowanie mumio znalazło i w czasach współczesnych. Badania kliniczne dowodzą, że mumio posiada właściwości pomagające w przyśpieszeniu procesu zrastania się kości po złamaniach. Ma szerokie zastosowanie rehabilitacji. Wspomaga leczenie stanów zapalnych, infekcji bakteryjnych, regeneruje uszkodzenia tkanki.

Mumio w przypadku zatruć stymuluje wydalanie toksyn z organizmu, pobudza funkcje mózgu, działa niezwykle skutecznie przeciwbólowo, przeciwzapalnie i bakteriobójczo, przeciwdziała zwapnieniom naczyń krwionośnych i rozszerza je zapobiegając zatorom krwi i zawałom, reguluje ciśnienie krwi, stabilizuje temperaturę ciała i jest wręcz niezawodnym środkiem w przypadku dolegliwości żołądkowych, wypadania włosów czy chorób górnych dróg oddechowych.

Mechanizm działania mumio jak i jego skład jest bardzo złożony i ma wielostronny wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Dla porównania jeżeli w przeciętnym preparacie farmaceutycznym jest ok. 5 do 8 składników, to Mumio zawiera około 50 komponentów, które w jedną całość zebrała sama przyroda. Są w nim zawarte m.in.:
- aminokwasy
- witaminy
- olejki eteryczne
- kwasy organiczne
- makroelementy (minerały – wapń, fosfor, sód, magnez, potas)
- mikroelementy (pierwiastki śladowe – żelazo, miedź, kobalt, mangan, selen, cynk, molibden)
- jad pszczeli (apitoksyna)
- sterydy
- kwas benzoesowy
- kwas hipurowy
- fosfolipidy
- naturalny antybiotyk składem podobny do biksyny
- krzemiany
- około 10 różnych tlenków metali
- substancje balsamiczne
- lecznicze substancje smołopochodne

Dzięki bogatej i złożonej zawartości, wielkiej ilości elementów zarówno nieorganicznych jak i organicznych aktywnych biologicznie zgromadzonych przez przyrodę w jednej substancji Mumio działa leczniczo na wiele chorób.

kontakt

Aplimedica S.C.
ul. Mała Góra 71
30-864 Kraków
tel. 691 250 776

E-gazele_2014-15
Przelewy24_8